What to Wear to a Beach Weddıng wıth Qımu? // Plaj Düğününe Qimu İle Ne Giymeli? 1 Mayıs 2019 – Konu: Design, inspiration, Lifestyle – Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 

Summer is just around the corner which means we will be expecting quite a lot of weddings this season. Without doubt, summer is the season to get married and of course, beach weddings are the most preferred wedding locations. So, do you know what are you going to wear to a beach wedding this summer? If not, here are Qimu’s top recommendations.

Yaz neredeyse geldi sayılır, yani düğün sezonu başlamak üzere. Yaz düğünleri demişken son yıllarda gittikçe popülerleşen plaj düğünlerinden bahsetmeden olmaz. Peki siz bu yaz bir plaj düğününe ne giyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer kararsızsanız, Qimu’nun önerilerine ne dersiniz?

St Tropez

One of the most famous cities of the Frend Riviera, St Tropez is all about the glam. So if you’re invited to a wedding in St Tropez, make sure you bring lots of glam and glamour details for you. Your gold micro Qaila bag ( exclusive to Gizia Gate) will be your perfect companion in St Tropez.

Fransız Riviera’sının en meşhur şehirlerinden olan St Tropez’de ihtiyacınız olan ana şey pırıltı. Burada bir düğüne giderken yanınıza pırıltılı ve ihtişamlı parçalar almayı unutmayın. Qimu’nun Gizia Gate için özel modeli Gold Micro Qaila ise St Tropez’de en iyi tamamlayıcınız olacak.

 

 

Caprı

Italian fever! The summers in Capri are no doubt colourful. We recommend you to make a vibrant outfit choice. Flowery & colourfull pieces are the ones you need in this little Italian island. To match the atmosphere your lifesavers will be your Coral & Green Micro Qaila Bags.

İtalyan aşkına! Capri’de yazlar tabiki bol renkli geçiyor. Bu yüzden Qimu olarak canlı renkler içeren seçimler yapmanızı öneriyoruz. Bu küçük İtalyan adasında çiçekli ve renkli parçalar en ihtiyacınız olan parçalar arasında. Tabii Capri’de kurtarıcı olarak Mercan ve Yeşil Micro Qaila’nızı almanızı öneriyoruz.

Bodrum

Without a doubt, Bodrum is the ultimate holiday & beach wedding destination in Turkey. Famous with its’ turquoise sea and sophisticated resorts, we can tell blue is the city’s colour. When in Bodrum, make choices that will stand out. We believe our Light Blue Micro Qaila matches perfectly with Bodrum’s spirit.

Bodrum, Türkiye’nin tatil ve yaz düğünü denince akla ilk gelen yerlerinden. Turkuaz denizi ve sofistike mekanlarıyla çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki mavi bu şehrin rengi. Bodrum’da bir düğüne davet aldığınızda cesur tercihler yapmaktan korkmayın.

Mykonos

Greek islands are famous with their white architecture, laid-back lifestyle and parties. So when in Mykonos, make sure to blend your outfit into the local atmosphere.  Crochet and mid-length dresses together with a pair of white heeled sandals and your White Micro Qaila Bag are all you need.

Yunan adaları beyaz mimarileri, rahat hayat tarzları ve partileriyle meşhur. Öyleyse Mykonos’ta da kıyafet tercihlerinizle yerel atmosfere uyum sağlamanızı öneriyoruz. Kroşe ve midi boyda elbiseler, beyaz sandaletler ve Beyaz Micro Qaila çantanız Mykonos’ta ihtiyacınız olan herşey.

Portofıno

 

Portofino is definitely a true city of romance and elegance. So when in Portofino, make sure to pink elegant & romantic outfits. Dresses & accessories with flower details and embroideries will do perfectly in Portofino. We also recommend you to take your Pink Qaila Micro Bag to match your outfit.

Portofino tam anlamıyla zarafet ve aşk dolu bir şehir. Böyle bir şehirde de Qimu olarak zarif ve romantik seçimler yapmanızı öneriyoruz. Çiçek desenli ve işlemeli parçalar Portofino düğünlerinin havasına tam anlamıyla uyacaktır. Çanta olarak ise Pembe Micro Qaila, Portofino kombinlerinize güzel bir tamamlayıcı olacaktır.

Writer: Eda Binark

Yazar: Eda Binark