The Style Couple: Justin and Hailey / Stil Dolu Çift Justin ve Hailey 16 Nisan 2019 – Konu: inspiration, Lifestyle – Etiketler: , , , ,

 

Justin Bieber & Hailey Baldwin are the ultimate it-couple nowadays. As well as their relationship, the couple’s style has become phenomenal. Famous with their street style looks, the couple’s style is unique, colourful and inspiring in so many ways.  So, as Qimu we listed 5 key tricks to get the couple’s style.

Justin Bieber & Hailey Baldwin için şu dönemin en popüler çifti diyebiliriz. Justin ve Hailey’nin ilişkisi kadar stili de fenomen olmayı başardı.  Sıradışı, renkli ve tamamen sokak stilinde oluşan tarzları birçok konuda ilham veriyor. Öyleyse, Qimu olarak Hailey ve Justin tarzındaki 5 önemli noktayı listeledik.

 

Sportswear / Spor Giyim

Out of all the key tricks about the couple’s style, the most important one is that they love sportswear. In the streets of LA and New York, the couple is always seen with sweatpants, sneakers, hoodies, and leggings. So, comfort is the key look for them.

Justin ve Hailey çiftinin stiliyle ilgili söylenebilecek en önemli nokta sporgiyimi çok sevdikleri. Çifti Los Angeles ve New York sokaklarında sık sık eşofmanlar, hoodiler, sneakerlar ve taytlarla görebilirsiniz. Onlar için giyimdeki en önemli nokta rahatlık.

Vibrant Colours / Canlı Renkler

In terms of colours, the couple is never afraid to use colours in their outfits. As well as bright reds & oranges; you can also see them dressed in pastels such as baby pink. When they are together they often prefer to wear colour blocked pieces or similar colour shades together.

Renk anlamında, çift renkli giyinmekten asla kaçınmıyor. Canlı kırmızılar ve turuncular gibi çifti bebek pembesi gibi pastel tonlar içinde de sık sık görebilirsiniz.  Beraber görüntülendiklerinde çoğunlukla renk blogu yapmayı veya benzer tonlarda renkler kullanmayı tercih ediyorlar.

Hawaiian Inspirations / Hawaii İlhamları

Who said Hawaiian shirts are only for holidays? For Justin, Hawaiian shirts are the perfect go-to pieces in the city. He loves to style them with denim shorts, cargo trousers and a pair of Vans.

Hawaii gömleklerinin sadece tatil için olduğunu kim söyledi? Justin’e göre Hawaii gömlekleri tam bir kurtarıcı parça. Justin için Hawaii gömlekleri en güzel kot şortlar, kargo modeli pantolonlar ve Vans’lerle kombin ediliyor.

Oversized Pieces/ Geniş Kalıplı Parçalar

If you are a Justin & Hailey fan, you’ve already noticed that the couple is a big fan of oversize pieces. Puffer jackets & denim jackets are their favourites oversize pieces of all times. As well as looking cool, this trend is a comfortable choice in the city.

Justin ve Hailey fanıysanız çiftin geniş kalıplı parçalara olan düşkünlüğü mutlaka biliyorsunuzdur. Bu akımda çiftin favori parçaları arasında pofuduk montlar ve kot ceketler yer alıyor. Havalı görünmesinin yanı sıra bu trend aynı zamanda da büyük bir rahatlık sağlıyor.

 

 

Mix & Match

Boyfriend blazers with sweatpants, sneakers with two-pieced satin chick outfits and jelly sandals with sweatpants. Another key part of the couple’s style is to mix & match. Without the fear of making fashion mistakes, the couple always manages to have fun by using unusual pieces together.

Boyfriend modeli ceketlerle eşofman altları, sneakerla saten parçalar, jelly sandaletlerle eşofman. Justin ve Hailey çiftinin tarzındaki diğer bir kilit noktada bir araya gelmeyeceğini düşündüğümüz parçaları kombinlemesi. Çift her zaman sıradışı parçaları kombinlereyerek modayla eğlenmeyi başarıyor.