Qımu’s Stylısh Couple: George & Amal Clooney / Qimu’nun Stil Dolu Çifti: George &; Amal Clooney 23 Nisan 2019 – Konu: Genel, General, inspiration, Lifestyle – Etiketler: , , , , , ,

Qimu loves stylish couples. This post’s topic is another favourite stylish couple- Amal & George Clooney. Unlike many it-couples nowadays George & Amal’s style is not inspired by street style but a sophisticated style. We’ve mentioned George Clooney, earlier in our ‘Best Dressed Celebrities’ post; but this time we are identifying his style together with his wife Amal Clooney. So let’s start defining the key components of the duo’s style.

 

Qimu stil sahibi çiftleri çok seviyor. Bu haftanın teması ise Qimu’nun diğer bir favori stil sahibi çifti Amal & George Clooney üstüne. Günümüzdeki bir çok popüler çiftin aksine, Clooney’lerin stili sokak modası ilhamlı değil. Tam tersine, oldukça sofistike bir stile sahipler. George Clooney’den geçtiğimiz haftalarda ‘En İyi Giyinen Ünlüler’ listemizde bahsetmiştik. Bu sefer ise Clooney’nin stilini karısı Amal’ın stiliyle birlikte ele alıp, ikilinin stilindeki ana noktalardan bahsedeceğiz.

 

Heels Always

Her Zaman Topuklu Ayakkabı

When observing Amal Clooney’s style the first thing we notice is ‘heels’. She is the kind of person who would always be dressed in heels even on weekends wearing jeans.

Amal Clooney’in stilini gözlemlediğimizde gözümüze ilk çarpan büyük ihtimalle topuklu ayakkabılar olmuştur. İster elbiselerle işe giderken, ister de haftasonuları şehirde dolanırken olsun,  Amal Clooney de her daim topuklu ayakkabıyla rastlayacağınız kadınlardan.

 

Whıte & Nudes

Beyaz ve Ten Rengi

The colour of the elegance; Amal Clooney often prefers to get dressed white or nude colours. For her, white is the perfect colour for a two-piece jacket& skirt or an elegant mini skirt. She often styles her white outfits with either a pair of nude stilettos or a nude clutch.

Amal Clooney’i çoğu zaman zerafetin rengi olan beyazlar veya ten rengi tonlar içinde görebilirsiniz. Clooney’e göre beyaz parçalar en çok etek-ceket takımlar ve zarif mini elbiselere yakışıyor. Bu beyaz parçalarını ise risksiz şıklık için çoğu zaman ten rengi stiletto veya porföy çantayla tamamlamayı tercih ediyor.

 

Grey Suıts

Gri Takım Elbise

Without any hesitation, we can easily say George Clooney is a grey lover in terms of fashion. He is often photographed in a pair of grey suits. Wearing grey helps George to compliment the colour his wife wears; so as a couple they manage to create a harmonious look.

Hiç tereddüt etmeden George Clooney için moda anlamında bir gri aşığı diyebiliriz. İster gündelik koşturması olsun, isterse de bir davet Clooney’i sık sık farklı tonlardaki gri takım elbiseler içinde görebilirsiniz. Nötr bir renk olan gri, Amal Clooney ne giyerse giysin George’un ona uyum sağlamasına yarıyor.

 

Couples Do Not Have to Match

Çiftler Uyumlu Giyinmek Zorunda Değildir

When couple’s try to create an image together, they often think a matchy-matchy style is a bonus; however, the Clooney’s show the opposite. For them, you don’t have to match your clothes with your partner all the time. It’s all about expressing your individuality and feeling what’s right for you to wear at that moment.

Çoğu çift birlikte stil sahibi olmaya çalışınca akıllara ilk gelen kıyafetlerini birbirlerine uydurmaya çalışmak oluyor. Fakat Clooney çifti için bu durum tam tersi. Clooney’ler her daim kıyafetlerini birbirlerine uydurmaya çalışmıyorlar. Onlar için giyinmek kendini yansıtmak ve o an senin için hangi parçanın doğru olduğunu hissedebilmek.

Red Carpet

Kırmızı Halı

Last but not least, the couple’s most sensational looks are their red carpet looks. George Clooney is famous for his classy & gentlemen like red carpet looks. For Amal Clooney, she always manages to look elegant on the red carpet. She likes to make pastel decisions and occasionally wears vintage pieces as well. No matter what, the couple always look fabulous on the red carpet.

Son olarak da çiftin kırmızı halı stiline değinmeden olmaz. George Clooney şık ve gentilmen görüntülü kırmızı halı stiliyle moda dünyasında tanınıyor. Amal Clooney ise her daim kırmızı halıda zarif görünmeyi başarıyor. Amal Clooney çoğunlukla tercihini pastel tonlardan kullanıp, ara ara vintage parçalarla da kırmızı halıda görüntüleniyor.

Writer: Eda Binark

Yazar: Eda Binark