Qımu’s Favourıte Summer Destınatıons for 2019/ 2019 Yazı İçin Qimu’nun Favori Tatil Rotaları 11 Nisan 2019 – Konu: City, Genel, General, inspiration, Lifestyle – Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Summer is just around the corner! So have you decided on your summer plans yet? If not, Qimu has three summer travel recommendations for you.

Yaz neredeyse gelmek üzere! Peki yaz planlarınızı yaptınız mı? O zaman Qimu’nun size bu yaz mutlaka rotanıza koymanız gereken 3 tatil önerisi var.

 

Dıscover Posıtano with  Yellow Hemıthea / Sarı Hemithea ile Positano’yu Keşfedin

Positano is one of the favourite summer destinations of Qimu’s co-founder Esin Terzioğlu. According to her list, the famous Le Sirenuse Hotel is a must visit in Positano; you will be admiring the beautiful view of the coast from the Hotel’s terrace. Famous with lemons, the region also offers many delicious recipes made with lemon but she insists the lemon sorbet is simply the best.  When in Positano to blend in with the environment wear colourful & floral outfits as possible and don’t forget to take your yellow Hemithea with you.

Positano, Qimu’nun kurucu ortaklarından Esin Terzioğlu’nun favori tatil rotaları arasında. Esin Terzioğlu’nun listesine göre Positano’dayken ünlü Le Sirenuse Hotel’i mutlaka ziyaret edin. Hotel’in terasından görünen manzaraya hayran kalacaksınız. Positano bölgesi limonlarıyla meşhur ve bölgede limonla birçok farklı yemek yapılıyor. Terzioğlu’na göre yerel limonlu sorbeleri ise yapılan en iyi tatlılardan. Positano’dayken bölgenin renkli havasıyla uyuşmak için çiçekli ve renkli parçalar bavulunuza atmayı unutmayın. Tabi bir de yanınızda mutlaka sarı Hemithea’nız olsun.

 

Breathtakıng Cote d’Azur wıth Blue Hemıthea / Mavi Hemithea ile Nefes Kesen Cote d’Azur

Qimu’s editor Eda Binark invites you to discover Cote d’Azur this summer. Meaning ‘Coast of Azur’, the region’s famous cities include Nice, St Tropez, Cannes, and Antibes. With the beautiful & blue coastline, it is recommended to hire a car and make a road trip to all these beautiful cities. Eda Binark recommends you to have a stop in Cap- Ferrat (between Nice & Monaco) and admire the sunset of the beautiful peninsula. When in Cote d ‘Azur, you should also try the delicious French street food – especially the Crepes! When packing, bring comfortable but elegant summer dresses where you can add heels and wear in the evening or with sandals in the morning. Practicality is the key here. Also, pair your outfit with the blue Hemithea- perfect for the Azur Coast.

Qimu’nun editörü Eda Binark, bu yaz Cote d’Azur’ü keşfetmenizi öneriyor. Anlamını Fransızca’dan çevirdiğimizde Azur Sahili  olan bölge Nice, St Tropez, Antibes ve Cannes gibi büyüleyici şehirlerden oluşuyor. Bu güzel ve mavi şehirleri keşfetmek için en ideal yöntem araba kiralayıp, keyifli bir yolculuğa başlamak. Eda Binark’a göre mutlaka Nice ile Monaco arasında Cap-Ferrat’ta bir mola verin. Yarım adanın güneş batarkenki manzarasına bayılacaksınız. Cote d ‘Azur’dayken lezzetli Fransız sokak lezzetlerini de mutlaka deneyin- en çok da krepleri! Bavulunuza mümkün olduğunca rahat ama zarif yaz elbiseleri koyun. Seçtiğiniz parçaların gündüz sandaletle kullanılacağı gibi gece de topukluyla ortama uyum sağlayacak parçalar olmasına dikkat edin. Pratiklik bu tatilde en önemli nokta ve tabiki de kıyafetinizi  Azur Sahiliyle bütünleşen mavi Hemithea’nızla tamamlamayı unutmayın.

 

 

A Touch of Hıstory In Dubrovnık wıth Mınk Hemıthea / Dubrovnik’te Vizon Hemithea ile Tarihi Dokunuşlar

Qimu’s co-founder Benan Terzioğlu, says Dubrovnik is a hidden gem. With its’ beautiful coast and marble historic old town, this little Croatian town makes the ultimate holiday destination. According to Terzioğlu, as well as the beaches, one can also discover the city’s historical background. Dubrovnik was also the King’s Landing in the famous tv show Game of Thrones; so if you are a Game of Thrones fan, you can take a Game of Thrones Tour. The city is famous for its’ seafood, so if you are a seafood lover your dreams will come true. Benan Terzioğlu recommends you to put relaxed, linen outfits to your suitcase, a pair of white trousers, linen shirts will perfectly work and most importantly don’t forget to take your mink Hemithea to match your outfit.

Qimu’nun kurucu ortaklarından Benan Terzioğlu’na göre Dubrovnik gizli bir hazine. Güzel sahilleri  ve mermer tarihi şehriyle Dubrovnik kelimenin tam anlamıyla bir tatil şehri. Terzioğluna göre Dubrovnik’teyken şehrin plajlarını olduğu kadar tarihi kısmını da keşfe çıkmalısınız. Game of Thrones fanıysanız, dizideki Kings Landing’in burda çekildiğini biliyor muydunuz? O zaman belki de bir Game of Thrones turu almanızın vakti gelmiştir. Dubrovnik aynı zamanda da deniz ürünleriyle ünlü, deniz ürünü seviyorsanız sizin için doğru adres olacaktır. Benan Terzioğlu’na göre Dubrovnik’e gelirken bavulunuza rahat, keten parçalar atmalısınız. Rahat beyaz bir pantolon ve keten gömleğinizi vizon Hemithea’nızla tamamlayabilirsiniz.

Writer: Eda Binark

Yazar: Eda Binark