Qımu Summer Destınatıons vol 2 / Qimu’nun Yaz Rotaları 2. Kısım 18 Nisan 2019 – Konu: City, Genel, General, inspiration, Lifestyle

Qimu’s favourite summer holiday destinations with Hemithea Bag is continuing. Just like the first series of the Qimu’s Favourite Summer Destinations with Hemithea, we are continuing our list.

Geçen hafta yaptığımız gibi Qimu’nun Hemithea ile Favori Tatil Rotaları bu hafta da devam ediyor. Serinin ilk kısmı gibi bu 2. kısımda da favorilerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

 

Enjoy Los Angeles wıth Whıte Hemıthea

Beyaz Hemithea İle Los Angeles’ın Tadını Çıkarın

Greetings from the city of angels! Los Angeles is probably the one of the most charming cities in the US, and also a favourite of Qimu’s friend Ceylan Özyavuz. Famous with its’ beaches, palm trees, and a relaxed lifestyle, Los Angeles offers fun & relaxed holiday option. There are a lot of magnificent restaurants to dine in LA but In-n-Out Burger is a Los Angeles classic. Many agree that they make the best burger and french fries in the US. So make sure you try their delicious burgers. Don’t forget to stop in Paul Smith’s famous pink wall and the take your Instagram pic.  Another Los Angeles classic is, of course, spending the day on the beach and learning surfing. Surfing may be hard but its’ definitely a fun activity. Packing for Los Angeles is easy. The city is warm and sunny most of the year so bring your denim shorts, sneakers and t-shirts and also your white Hemithea.

 

Melekler şehrinden merhaba! Los Angeles büyük ihtimalle Amerika’nın en göz kamaştıran şehirlerinde ve aynı zamanda da Qimu dostlarından Ceylan Özyavuz’un da favori rotaları arasında. Plajları, palmiyeleri ve rahat hayat tarzıyla şehir size hem eğlenceli hem de dinlenme fırsatı bulabileceğiniz bir tatil sunuyor. Los Angeles’da birsürü dünyaca ünlü harika restoran bulabilirsiniz ama In-n-Out Burger bir Los Angeles klasiği. Birçoklarına göre Amerika’daki en iyi burger ve patates kızartmaları orda. Paul Smith’in pembe duvarı önünde poz vermeyi Los Angeles’dayken unutmayın. Bu şehirde bir başka klasik aktivite de tabiki gününüzü plajda geçirmek ve surf yapmayı öğrenmek olacaktır. Surf zor ama kesinlikle çok eğlenceli bir Los Angeles klasiği. Peki Los Angeles bavuluna ne koyacağız? Hava yılın çoğu zamanı güneşli olduğu için kot şortlar, sneakerlar ve bol bol tişörtler bavula ekleyebilirsiniz; tabi bir de beyaz Hemithea’nızı.

 

Experıence Tokyo Wıth Baby Pınk Hemıthea

Pembe Hemithea İle Tokyo’yu Deneyimleyin

A beautiful and unique country- Japan. When planning a trip to Japan, Tokyo is the first country that pops into our minds. And Tokyo’s fame obviously deserves its’ fame. Qimu friend Gabriela Palatchi recommends getting lost in Tokyo’s colourful and vibrant streets. Full of museums, galleries, boutiques, nightlife, and restaurants Tokyo is a city never sleeps. Tokyo is famous for its’ streetfood- especially deserts which you can not find somewhere else. Gabriela is the owner of the Gabs Food in Arnavutköy and has recently created her Sakura Brunch Menu- inspired by the Japanese flavors. As well as the hustle and bustle of Tokyo, the city is home to some beautiful temples and parks. In the sakura time, these parks and temples are simply breathtaking. Japan is also famous for its unique street style. So if you are not sure what to pack for Tokyo, just bring your most unconventional and extraordinary clothes.

Japonya kendine özgü ve çok güzel bir ülke.  Japonya’ya seyahat planlarken kuşkusuz akla ilk gelen şehir hep Tokyo’dur. Tokyo’nun bu ünü de haksız yere değil; kesinlikle popülaritesini hakediyor. Qimu ailesinin dostu Gabriela Palatchi Tokyo’nun canlı, renkli sokaklarında kaybolmanızı öneriyor. Müzeler, galeriler, butikler, gece hayatı ve restoranlarla Tokyo gerçekten hiç uyumayan bir şehir. Tokyo’dayken sokak yiyeceklerini- özellikle de tatlıları mutlaka deneyin. Arnavutköy’deki Gabs Food’un sahibi olan Gabriela, Sakura Brunch menüsünü yaratıp, Japon lezzetlerini sunuyor.  Tokyo’nun kalabalığının yanı sıra şehir aynı zamanda da bir çok harika parka ve tapınağa ev sahipliği yapıyor. Sakuralar açtığında park ve tapınakların bahçesinde görüntüler gerçekten nefes kesici oluyor. Tokyo çılgın ve sıradışı sokak stili ile tanınıyor bu yüzden ne getireceğiniz konusunda kararsızsanız en çılgın ve sıradışı kıyafetlerinizi gönül rahatlığıyla bavulunuza koyabilirsiniz. Bu şeker pembesi şehirde tabiki size pembe Hemithea’nız eşlik edecektir.

 

Dıscover Exotıc Marrakesh Wıth Purple Hemıthea

Mor Hemithea İle Egzotik Marakeş’i Keşfedin

For Qimu’s co-founder Esin Terzioğlu, Marrakesh is a perfect holiday destination. If you’re looking for an exotic city with a historical texture then you should include Marrakesh in your holiday plans. According to Terzioğlu, Jardin Majorelle is a must see in Marrakesh. Majorelle was once the home of Yves Saint Laurent; with its’ colourful architecture and garden, you can spend hours in this beautiful place. In Marrakesh, regions’ local architecture style which includes beautiful courtyards and fountains are a must see. Therefore, Terzioğu recommends you to stay in an authentic Marrakesh hotel. When in Marrakesh, take a stroll around the city’s colourful bazaars and discover the local flavors. Another favourite of the Marrakesh is their mint tea; served hot the mint the has many benefits on the body. Pack your summer maxi dresses for Morocco. A colourful maxi dress, sandals and your purple Hemithea is all you need.

 

Qimu’nun kurucu ortaklarından Esin Terzioğlu için Marakeş tam anlamıyla mükemmel bir rota. Bu yaz egzotik ve tarihi dokusu olan bir yere gitmek istiyorsanız Marakeş’i mutlaka listenize eklemelisiniz. Terzioğlu’na göre Marakeş’te mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında bir zamanlar Yves Saint Laurent’in evi olan Jardin Majorelle var. Bu renkli bahçe ve özgün mimaride saatler geçirmek isteyeceksiniz. Marakeş denince akıllara ilk gelen görüntülerden olan yerel Fas mimarisi, avlulu ve şadırvanlı evler. Esin Terzioğlu ise Marakeş’deki otel tercihinizi bu mimaride otantik bir otel seçerek yapmanızı öneriyor.  Marakeş’teyken şehrin pazarlarında dolaşıp yerel şeyleri keşfetmeyi unutmayın.  Marakeş’teyken bölgenin nane çayını denemeyi unutmayın; vücuda birçok olumlu etkisi var.  Marakeş bavulunuza yazlık maksi elbiselerinizi koymayı unutmayın.  Renkli elbiseler, sandaletler ve mor Hemithea’nız tek ihtiyacınız olan.

Writer: Eda Binark/ Yazar: Eda Binark