Affordable Beachwear Recommendatıons // Uygun Fiyatlı Plaj Kombinleri 31 Mayıs 2019 – Konu: Genel – Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Summer has just arrived which means it is officially the beach season. So have you decided on your beachwear? If not, Qimu has some recommendations for you. This time we picked our favourite beachwear pieces from the high-street and affordable luxury brands and organized them through the rainbow colour order.

Yaz tam anlamıyla geldi bu da birçoklarımız için plaj sezonunun açıldığını müjdeliyor. O zaman plaj kombinlerinizi oluşturdunuz mu? Cevabınız hayır ise, Qimu’nun size bazı önerileri var. Bu sefer uygun fiyatlı ve ulaşılabilir lüks markalarından favori plaj parçalarınız gökkuşağı renk dizimine göre sizler için seçtik.

 

Red// Kırmızı

Qimu loves red! We recommend wearing the affordable luxury brand- Nur Karaata’s red bikini for together with our Micro Red Qaila bag for an enchanting beach look.

Qimu kırmızıyı çok seviyor. Plajda çarpıcı bir kombin için ulaşılabilir lüks markası Nur Karaata’nın kırmızı bikinisiyle Kırmızı Micro Red Qaila modelimizi öneriyoruz.

Orange //Turuncu

A cute orange swimsuit with tucan or palm trees? Yes, please. Oh, and don’t forget to mix & match with your Coral Micro Qaila Bag.

Üstünde tucan veya palmiyeler olan tatlı bir turuncu mayo mu? Evet lütfen. Tabiki mercan renkli Micro Qaila’nızla kombin yapmayı da unutmadan.

Yellow // Sarı

The true colour of summer, your Yellow Hemithea will be complimenting your beach style this season.

Tam bir yaz rengi olan sarı renginde ise, bu sezon plajlarda size Sarı Hemithea modeli çantanız eşlik ediyor olacak.

Green // Yeşil

 

Happy hours on the beach? No problem, your favourite bag- the Green Micro Qaila is here.

Plajda happy hour mı? Hiç sorun değil, favori çantalarınızdan Yeşil Micro Qaila burda.

Blue// Mavi

When near the sea, wearing head-to-toe blue is the most applicable choice one can make. A blue swimwear with basic denim short and your Parliament Micro Qaila Bag is the perfect styling.

Denize yakın olunca baştan aşağı mavi giyinmek kadar haklı bir tercih olamaz. Mavi kombininiz için basic kot şortunuz ve Parlament rengi Micro Qaila’nız tüm stylingi halledecektir.

Pink// Pembe

Make bold choices on the beach with pink. Leopard beach cover-ups & palm tree printed pink bikinis will perfectly work. To balance, style with your powder pink Hemithea.

Pembe rengiyle plajda cesur tercihler yapın. Leopar pareolar ve palmiye desenli bikiniler gibi parçaları kullanabilirsiniz. Dengelemek için toz pembe Hemithea’nız ile kombinleyin.

White // Beyaz

The colour of purity and innocence, white is the ultimate summer colour. No other colour shows a summer tan better than white.

Saflığın ve masumiyetin rengi beyaz, aslında tam bir yaz rengidir. Beyaz renginden daha iyi bronz teni vurgulayan renk neredeyse yoktur.

Editor: Eda Binark